JGB37-545 DC Encoder Geared Motor 6V 12V24V high Power and high Permanent Magnet DC Motor(24V75RPM)
★★★★★ 4.1 127 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.adherents.xylofutur.fr
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
MotorsProduct parametersProduct Model :JGB37-545BWorking Voltage :6V-12-24VOuter Diameter Dimension 37mm. The length dimension varies depending on different parametersAxis Length 21mm D length 12mmShaft Diameter 6mm diameter D-shaped shaftVoltage 6V-12-24V==========Hign-concerned Chemical : NoneCertification : NoneModel : JGB37-545place of origin : Chinese mainlandPower mode : direct currentvoltage : 12V
  • Motors
  • JGB37-545 DC encoder geared motor 6V 12V24V high power and high permanent magnet DC motor
Model HHYHCWSBO
Brand Name HHYHCWSBO
Model Name HHYHCWSBO
Manufacturer HHYHCWSBO
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.1 out of 5
★★★★★
127 ratings | 52 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
77% (98)
4 stars
7% (9)
3 stars
4% (5)
2 stars
2% (3)
1 star
10% (13)